• Najnowszy numer

    Numer 1 ( styczniowo-lutowy ) "PB" zwiera artykuły z Konferencji Naukowo-Technicznej: "Inżynieria Przedsięwzięć Budowlanych", "Ekologia a Budownictwo". Prezentujemy artykuły w stałych działach: Konstrukcje - Elementy- Materiały, Prawo Budowlane, Certyfikacja i Prawo Budowlane. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Prezesem Zarządu Budimex SA Arturem Popko. Zapraszamy do lektury ponad 140 stron - aktualnej wiedzy z zakresu budownictwa.

    Czytaj więcej
  • Zgłoś artykuł przez
    Index Copernicus

    Czytaj więcej
  • Szanowni Państwo, Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autorzy za publikację artykułu naukowego w czasopiśmie „Przegląd Budowlany” otrzymują 40 pkt.
  • Zachęcamy do kupna prenumeraty w wersji papierowej i elektronicznej

    Czytaj więcej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Najnowszy numer

    Numer 1 ( styczniowo-lutowy ) "PB" zwiera artykuły z Konferencji Naukowo-Technicznej: "Inżynieria Przedsięwzięć Budowlanych", "Ekologia a Budownictwo". Prezentujemy artykuły w stałych działach: Konstrukcje - Elementy- Materiały, Prawo Budowlane, Certyfikacja i Prawo Budowlane. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Prezesem Zarządu Budimex SA Arturem Popko. Zapraszamy do lektury ponad 140 stron - aktualnej wiedzy z zakresu budownictwa. Czytaj więcej
  • Szanowni Państwo,Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autorzy za publikację artykułu naukowego w czasopiśmie „Przegląd Budowlany” otrzymują 40 pkt.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
                  
                  
                  
                  
                  

Telefon: (+48 22) 826 67 00
Email: biuro@przegladbudowlany.pl

Telefon: (+48 22) 826 67 00                Email: biuro@przegladbudowlany.pl

Centra te są nowym typem jednostek systemu oświaty o zasięgu ogólnopolskim. Ich formuła funkcjonowania wykracza poza dotychczasowe modele kształcenia, szkolenia i doskonalenia zawodowego. W całym kraju docelowo powstanie ponad sto tego typu placówek, które będą działały w różnych branżach zawodowych. W Lublinie zlokalizowane będzie BCU w dziedzinie prac budowlanych. 

– Problemem z dotychczasowym modelem kształcenia w Polsce sygnalizowanym przez przedsiębiorców jest to, że absolwenci szkół zawodowych, techników czy studiów wyższych są dobrze przygotowani teoretycznie, natomiast brak im umiejętności praktycznych. Branżowe centra umiejętności mają to zmienić. Wydany przez nie certyfikat będzie nie tylko dopuszczał do wykonywania konkretnego zawodu, ale będzie jednocześnie zaświadczał, że zdobyte wykształcenie jest aktualne, praktyczne i zgodne z najnowszymi trendami technologicznymi – mówi Grzegorz Wójcikowski, prezes Polskiego Towarzystwa Mieszkaniowego Lublin, które jest liderem przedsięwzięcia utworzenia BCU w dziedzinie prac budowlanych.

Lubelskie BCU powstaje przy Państwowych Szkołach Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Zlokalizowane będzie w centrum miasta przy Al. Racławickich 5. Na jego potrzeby wyremontowano już ponad 400 m2 powierzchni z przeznaczeniem na specjalistyczne boksy szkoleniowe i dużą salę wykładową. Do końca maja 2025 r. ma zakończyć się budowa oddzielnego budynku przeznaczonego do prowadzenia szkoleń i egzaminów certyfikujących dla montera budynków prefabrykowanych.

Koncentrujemy się na tym, aby stworzyć placówkę edukacyjną w pełni przygotowaną do praktycznej nauki zawodów budowlanych. Będzie ona nowocześnie wyposażona w sprzęt techniczny oraz otrzyma wsparcie nauczania w obszarze najnowszych technologii, takich jak np. wirtualna rzeczywistość. VR pozwoli uczyć, jak montować prefabrykaty oraz jak bezpiecznie pracować na rusztowaniach. Będą także poruszane kwestie związane z transformacją ekologiczną – podkreśla Marcin Rokoszewski, koordynator projektu BCU w dziedzinie prace budowlane.

W czasie realizacji projektu finansowanego z funduszy Krajowego Planu Odbudowy szkolenia i certyfikaty w lubelskim BCU będą bezpłatne dla uczestników. Rozpoczną się w czerwcu i będą trwały do końca pierwszej połowy 2026 roku. W projekcie mogą wziąć udział kobiety, mężczyźni oraz osoby z niepełnosprawnością mające ukończone 25 lat, które już pracują w branży budowlanej, pozostają bez pracy oraz zamierzające zwiększyć swoje umiejętności zawodowe.

Wybierz szkolenie i zapisz się

Osoby dorosłe mają do wyboru jedno z następujących
bezpłatnych szkoleń:

  • niskoemisyjne technologie w budownictwie,
  • wykonywanie hydroizolacji.

Moduły cyfrowe w ramach tych szkoleń:

  • Kosztorysowanie nowoczesnych technologii
    budowlanych w programie Norma Pro,
  • Podstawy projektowania w programie AutoCAD.

Kontakt:
Branżowe Centrum Umiejętności
w dziedzinie prace budowlane
20-001 Lublin, Al. Racławickie 5
www.bcu-lublin.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 733 155 199

"Przegląd Budowlany"

poleca:
image
Historia autoklawizowanego betonu komórkowego w Polsce

Autor: Genowefa Zapotoczna-Sytek
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A.,
Warszawa, 2019

Czytaj więcej
image
Energetyka odnawialna w budownictwie. Magazynowanie energii

Autorzy: Dorota Chwieduk, Maciej Jaworski
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A.,
Warszawa, 2018

Czytaj więcej
image
Absolwenci Politechniki Gdańskiej i ich osiągnięcia w dziedzinie architektury
i budownictwa


Czytaj więcej

Numery Archiwalne Przeglądu Budowlanego