• Najnowszy numer

  Numer majowo - czerwcowy zwiera artykuły z konferencji: Konferencji Naukowo-Technicznej „Ekologia a Budownictwo” oraz Konferencji "BUDIN 2023", dodatkowo artykuły w stałych działach KONSTRUKCJE - ELEMENTY- MATERIAŁY, BEZPIECZEŃSTWO PRACY, GEOTECHNIKA. Zapraszamy do lektury ponad 140 stron - aktualnej wiedzy z zakresu budownictwa.

  Czytaj więcej
 • Zgłoś artykuł przez
  Index Copernicus

  Czytaj więcej
 • Szanowni Państwo, Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autorzy za publikację artykułu naukowego w czasopiśmie „Przegląd Budowlany” otrzymują 40 pkt.
 • Zachęcamy do kupna prenumeraty w wersji papierowej i elektronicznej

  Czytaj więcej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
                  
                  
                  
                  
                  

Telefon: (+48 22) 826 67 00
Email: biuro@przegladbudowlany.pl

Telefon: (+48 22) 826 67 00                Email: biuro@przegladbudowlany.pl

Konferencja „Awarie Budowlane” 2024

Od 20 do 24 maja 2024 roku odbywała się w Międzyzdrojach XXXI Konferencja Naukowo-Techniczna „Awarie Budowlane”. Tematyka awarii i katastrof budowlanych od 50 lat związana jest ze środowiskiem szczecińskim.

 

Jak odpowiednio wybrać ubezpieczenie domu?

Kradzież w domu to jedno z najczęstszych zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać właściciele mieszkań. Warto zatem pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu, które nie tylko zabezpieczy nasze mienie, ale również pomoże nam poczuć się bezpieczniej. Poniżej przedstawiamy kluczowe kroki oraz ważne aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze polisy ubezpieczeniowej na wypadek kradzieży.

Czytaj więcej...

Studenci z ZUT znów na podium!

Studenci z Koła Naukowego „ACI West Pomeranian University of Technology Student Chapter” z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie 3 razy stanęli na podium w konkursie „Mortar Workability 2024”, który odbył się w marcu 2024 roku w Nowym Orleanie podczas dorocznej konwencji Amerykańskiego Instytutu Betonu (American Concrete Institute – ACI).

 

Sprawozdanie z otwartego zebrania Sekcji IPB KILiW PAN

Ostatnie w tej kadencji zebranie Sekcji Inżynierii Przedsięwzięć Budowlanych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk odbyło się 5 kwietnia 2024 roku w Krakowie. Zebranie rozpoczęło się w Domu Rzemiosł Teatru im. Juliusza Słowackiego.

 

Multitechnologiczność w zagadnieniach budownictwa geotechnicznego i hydrotechnicznego gwarancją indywidualnie dopasowanych rozwiązań

Rozsądnie jest poszukiwać dobrych sprawdzonych i ekonomicznie uzasadnionych rozwiązań na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Szczególną rolę odgrywa zwłaszcza pierwszy etap związany z doborem sposobów posadowienia czy zabezpieczenia wykopu pod budowę fundamentów nowej inwestycji. Nieoceniona jest umiejętność dialogu i komunikacji, a także specjalistyczna wiedza z zakresu inżynierii geotechnicznej i hydrotechnicznej. W Aarsleff podchodzimy do każdego wyzwania z zaangażowaniem, pasją i ciekawością.

 

Projekt wybranych elementów konstrukcji budynku biurowego z analizą dwóch technologii wykonania – żelbetowej monolitycznej oraz zespolonej stalowo-betonowej

W pracy dokonano porównania technologii żelbetowej monolitycznej i zespolonej stalowo-betonowej na przykładzie wielokondygnacyjnego budynku biurowego. Omówiono wybrane aspekty projektowania tego rodzaju konstrukcji. Przedstawiono analizę porównawczą obejmującą siły wewnętrze, nośność, a także deformacje obu rodzajów konstrukcji. Dokonano także oceny przyjętych rozwiązań pod względem ekonomicznym.

 

"Przegląd Budowlany"

poleca:
image
Historia autoklawizowanego betonu komórkowego w Polsce

Autor: Genowefa Zapotoczna-Sytek
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A.,
Warszawa, 2019

Czytaj więcej
image
Energetyka odnawialna w budownictwie. Magazynowanie energii

Autorzy: Dorota Chwieduk, Maciej Jaworski
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A.,
Warszawa, 2018

Czytaj więcej
image
Absolwenci Politechniki Gdańskiej i ich osiągnięcia w dziedzinie architektury
i budownictwa


Czytaj więcej

Numery Archiwalne Przeglądu Budowlanego

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dzięki, którym nasz serwis może działać lepiej. Szanowny Użytkowniku, zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.